HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówCzy będzie podwyżka za śmieci?

Czy będzie podwyżka za śmieci?

śmieci opk

W tym tygodniu – wg zapewnień urzędu miasta w Ozorkowie – mieszkańcy powinni poznać ceny za wywóz odpadów komunalnych. W tej chwili opłata wynosi 32 zł. O ile może wzrosnąć?

Do przetargu ogłoszonego przez miasto na zadanie związane z zagospodarowaniem odpadów komunalnych zgłosiło się jedynie Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Wiadomo już, że miasto zaakceptowało ofertę i ma pieniądze na realizację zadania. Środki na ten cel są jednak porównywalne z kwotą z ub. roku. Dlatego bardzo prawdopodobne, że urząd – aby zbilansować finansowanie zadania – może podnieść ceny.

Władze Ozorkowa, póki co, unikają konkretnych odpowiedzi.

– Jest jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji w tej sprawie – powiedział nam Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta. – Oczywiście, mam swoje zdanie w sprawie opłat za śmieci. Wolałbym jednak, aby o ewentualnej podwyżce wypowiedział się burmistrz.

– Decyzja jeszcze nie zapadła – usłyszeliśmy od Jacka Sochy, włodarza Ozorkowa. – Jeśli zdecydujemy się na podniesienie opłat za śmieci, to podwyżki będą minimalne. Myślę, że kwota maksymalnie może wzrosnąć do 34-35 zł.

UDOSTĘPNIJ:
Szok! Noworodek w ś
Eskorta policji. 31-
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ