HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówCzekają na decyzję. Mają nadzieję, że burmistrz się nie obraził…

Czekają na decyzję. Mają nadzieję, że burmistrz się nie obraził…

lokal socjalny

Z redakcją skontaktowała się Milena Izydorczyk, która jest matką dwójki dzieci. Niedawno miasto przydzieliło rodzinie mały lokal socjalny przy Maszkowskiej w Ozorkowie. O sprawie pisaliśmy. Słowa pani Mileny krytykujące urząd mogły podnieść ciśnienie burmistrzowi. Czy dlatego rodzina wciąż czeka na podpis włodarza ws. połączenia dwóch mieszkań w których mogłaby zamieszkać z dziećmi i partnerem pani Milena?

– Podczas niedawnej rozmowy z naczelnik wydziału komunalnego odniosłam wrażenie, że nie będzie problemu z połączeniem tych dwóch sąsiadujących ze sobą lokali socjalnych – powiedziała nam M. Izydorczyk. – Ale podpisu burmistrza wyrażającego zgodę jeszcze nie ma. Obawiamy się, czy taka zgoda będzie. Bo gdyby nie, to mieszkanie w tak małym lokalu socjalnym byłoby prawdziwą udręką. Powiedzieliśmy prawdę, co myślimy o tym lokalu. I mamy nadzieję, że nie będziemy za to ukarani.

Przypomnijmy, że rodzina otrzymała lokal socjalny przy Maszkowskiej o pow. 17 mkw. Pani Milena na łamach „Reportera” wypowiadała się bardzo krytycznie o decyzji urzędu, który – jak usłyszeliśmy – przyznaje lokale w tak fatalnym stanie technicznym.

– Ten lokal jest bez łazienki, kuchni, wody, centralnego ogrzewania. Jak mamy tu mieszkać w 4 osoby? – pyta Daniel Pietrzyk, partner pani Mileny. – Przez ścianę jest większe mieszkanie, no i z kuchnią. Te lokale można by połączyć. Byliśmy w tej sprawie u burmistrza.

Dowiedzieliśmy się, że Milena Izydorczyk otrzymała lokal socjalny w ekspresowym tempie. Burmistrz zdecydował, że jest taka potrzeba i krytyki się nie spodziewał. Kilka dni temu w sprawie poprosiliśmy o komentarz urząd miasta.

„Obecnie trwa przegląd stanu technicznego lokalu. Po uzyskaniu pozytywnego protokołu z pomiarów ochronnych instalacji elektrycznej oraz pozytywnej opinii mistrza kominiarskiego zostanie podjęta decyzja co do zasiedlenia sąsiedniego lokalu” – czytamy w odpowiedzi.

Do magistratu ponownie wysłaliśmy maila – tym razem z pytaniem, czy będzie zgoda na połączenie lokali. Czekamy na komentarz.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Komisja sejmowa za w
Horror na skrzyżowa
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.