HomeKraj i ŚwiatCovid nie odpuszcza. Kiedy będzie nowa szczepionka?

Covid nie odpuszcza. Kiedy będzie nowa szczepionka?

szczepienia

Koronawirus nie odpuszcza. Sezon jesienno-zimowych zachorowań w pełni. Coraz więcej pacjentów trafia do szpitali z powodu COVID-19, a Polska wciąż nie ma nowej szczepionki. Jak zapowiada ministerstwo zdrowia, rekomendacje do szczepienia szczepionką z wariantem XBB będą przekazane pod koniec listopada.

Pozytywna opinia dotycząca rejestracji kolejnej szczepionki przeciwko COVID-19, która jest skierowana przeciwko podwariantowi XBB.1.5 Omikron Nuvaxovid (prod. Novavax), została wydana 2 listopada 2023 r. przez działający przy Europejskiej Agencji Leków (EMA) Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP).

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, z końcem listopada br. zostaną przekazane rekomendacje do szczepienia szczepionką z wariantem XBB, a dystrybucja rozpocznie się na początku grudnia. Wydanie rekomendacji będzie powiązane z dostawą i dostępnością szczepionek dla pacjentów. Polska i Węgry to jedyne kraje w Europie, które jeszcze nie mają nowej szczepionki przeciwko COVID-19.

UDOSTĘPNIJ:
Umowa koalicyjna got
Pomylił żołnierza
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.