HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiCo dalej z ruderą? Działania podjęła straż miejska

Co dalej z ruderą? Działania podjęła straż miejska

rudera poznańska

Przy ulicy Poznańskiej w Łęczycy, tuż za zjazdem z ronda od północnej strony miasta, znajduje się rozsypujący się budynek. Katastrofalnie wygląda także teren wokół niego, na co zwracają uwagę mieszkańcy.

Sprawę opuszczonego domu wraz z fotografią nieruchomości nadesłał nam jeden z czytelników.

– Nie mogę zrozumieć, z jednej strony wydaje się dziesiątki tysięcy na naprawę drogi numer 91, jak również poprawę estetyki terenu a z drugiej tuż przy wjeździe do Łęczycy jest taki „cud” – komentuje nasz czytelnik. – Zdaję sobie sprawę, że pewnie jest to własność prywatna, ale samorządy mają prawo lokalne, które stwarza możliwość nałożenia na właściciela nieruchomości określone obowiązki, np. uprzątnięcie terenu. W mojej ocenie władzom miasta powinno zależeć na estetyce Łęczycy więc czy można podjąć odpowiednie działania, żeby przy tej ruderze posprzątać?

Jaki jest status nieruchomości przy ulicy Poznańskiej i czy nadzór budowlany może wydać decyzję o jej rozbiórce, pytamy w urzędzie miejskim.

– Przedmiotowa działka jest własnością prywatną i w tym przypadku nadzór budowlany może podejmować interwencję w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi. Działania w sprawie tego terenu podejmowała straż miejska, jest jednak problem z ustaleniem jego właściciela – czytamy w odpowiedzi nadesłanej z urzędu miejskiego.

UDOSTĘPNIJ:
Kiedy gmina naprawi
Tragiczna informacja
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.