HomeAktualnościCentrum handlowe przy Poznańskiej w Łęczycy? Znów mówi się o inwestycji

Centrum handlowe przy Poznańskiej w Łęczycy? Znów mówi się o inwestycji

centrum handlowe

Po 7 latach wrócił temat budowy centrum handlowego przy ulicy Poznańskiej w Łęczycy. Inwestycja zatrzymała się z powodu braku ugody międzysąsiedzkiej. Czy są nowe okoliczności?

   Zgodnie z kompetencjami poszczególnych ogniw administracji samorządowej z pytaniem czy w sprawie budowy centrum zaistniały nowe okoliczności zwracamy się do starostwa powiatowego w Łęczycy.

–  To temat, który po raz pierwszy zaistniał 7 lat temu, kiedy inwestor zgłosił w urzędzie zamiar budowy centrum handlowego. Wówczas sprawa nie została rozstrzygnięta ze względu na sprzeciw sąsiadów dotyczący wybudowania drogi przez teren prywatny. Z tego co mi wiadomo nic albo niewiele się w tej sprawie zmieniło, w związku z czym trudno mówić o szczegółach tej inwestycji, której los jak do tej pory jest co najmniej wątpliwy – słyszymy od starosty Janusza Mielczarka.

   Pytamy także w urzędzie miasta,  czy wpłynęło do organu  zgłoszenie ws. centrum handlowego między DK-91 a ulicą Poznańską.
„Nie, ponieważ Miasto Łęczyca nie jest organem właściwym do wydawania pozwoleń na budowę. Projekt budowy stanowi załącznik do wydania pozwolenia na budowę, o które to wnioskuje się do Starostwa Powiatowego” – informuje urząd.

Łódzkie na PLUS. W
Dramat przy Grodzkie
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.