HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiBurmistrz Paweł Kulesza zachęca do szczepień

Burmistrz Paweł Kulesza zachęca do szczepień

burmistrz szczepienia

W całej Polsce trwa akcja szczepień przeciw COVID-19, a Ministerstwo Zdrowia uruchomiło możliwość zaszczepienia się dawką przypominającą osobom, które ukończyły 50. rok życia. Dzięki odpowiedzialnemu podejściu mieszkańców Łęczycy współczynnik osób w pełni zaszczepionych wynosi ponad 60%. Burmistrz Paweł Kulesza dziękuje za taką postawę i zachęca do szczepień.

Według rządowych statystyk, w naszym mieście procent mieszkańców w pełni zaszczepionych wynosi 60,1%. Pozwala to uplasować się w rankingu wojewódzkim na 4. miejscu tuż za Głownem, Łodzią i Kutnem. Do szczepień zachęca Burmistrz Paweł Kulesza, który jednocześnie dziękuje mieszkańcom Łęczycy za ich postawę.

– W Zakładzie Opieki Zdrowotnej przyjąłem 3. dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Dziękuję służbom medycznym za profesjonalną obsługę i pomoc, ale dziękuję także mieszkańcom naszego miasta za odpowiedzialne podejście do sprawy – mówi burmistrz. – Do szczepień zachęcam także osoby, które z różnych względów do tej pory szczepionki nie przyjęły, ponieważ szczepienia przeciw COVID-19 są najskuteczniejszą bronią w walce z ciężkim przebiegiem choroby.

Obecnie wszystkie osoby pełnoletnie, mogą rejestrować się na szczepienia dawką przypominającą, jeśli minęło pół roku od przyjęcia pełnej dawki szczepionki. Istnieją cztery sposoby na łatwą rejestrację, a szczegóły można znaleźć tutaj – https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Mapę punktów szczepień można śledzić na bieżąco pod tym linkiem – https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

UDOSTĘPNIJ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.