HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiBurmistrz Łęczycy apeluje do mieszkańców

Burmistrz Łęczycy apeluje do mieszkańców

burmistrz łęczycy

Już jutro będziemy żegnali stary rok i z nadzieją wypatrywali nadchodzącego Nowego Roku. W związku z wystąpieniem wariantu Omikron od 15 grudnia w naszym kraju w życie weszły nowe obostrzenia, które dopuszczają jednak udział w zabawie sylwestrowej, zarówno na świeżym powietrzu, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. O odpowiedzialny udział w sylwestrze prosi burmistrz Paweł Kulesza.

Obecnie obowiązujące rozporządzenie pozwala na to, aby kluby i dyskoteki były otwarte. W takich pomieszczeniach może przebywać jednocześnie nie więcej niż 100 osób. W przypadku koncertów na świeżym powietrzu, bez wyznaczonych miejsc na widowni, warunkiem jest zachowanie odległości 1,5 m między widzami oraz realizowania nakazu zakrywania ust i nosa maseczką.

– Przed nami zabawa sylwestrowa, która nie może uśpić jednak naszej czujności. Dlatego gorąco apeluję do mieszkanek i mieszkańców Łęczycy o to, aby bawili się odpowiedzialnie, z uwzględnieniem obowiązujących zasad sanitarnych – mówi burmistrz Paweł Kulesza.

Jutro w Łęczycy na Placu Tadeusza Kościuszki od godziny 23:00 grana będzie muzyka, która pomoże wprowadzić sylwestrowy nastrój. Nie będzie natomiast puszczania fajerwerków, ani korzystania z innych materiałów pirotechnicznych.

– Odeszliśmy od tradycji puszczania fajerwerków, które wywołują negatywny wpływ na zwierzęta domowe. Proszę też mieszkańców o odpowiedzialną zabawę takimi materiałami oraz o nieprzyprowadzanie zwierząt na plac Kościuszki podczas nocy sylwestrowej. Zwierzęta mają o wiele bardziej czuły słuch od nas i każdy huk petardy jest dla nich traumatycznym przeżyciem.

Burmistrz Paweł Kulesza składa także mieszkankom i mieszkańcom Łęczycy życzenia noworoczne.

– Ten rok był bardzo skomplikowany, pandemia koronawirusa w dalszym ciągu odciska ogromne piętno w naszym życiu codziennym. Z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzę Państwu przede wszystkim zdrowia i tego, aby Nowy Rok spełnił pokładane w nim oczekiwania nadziei i lepszego jutra.

Magistrat życzy na
Koszmarny wypadek na
Oceń Ten Artykuł:
1 COMMENT
  • Mk / 30 grudnia 2021

    Od kiedy Pan tak się troszczy o zwierzęta a zwierzę które zamarzło przez wasza głupotę i zamarzło a jak by was rzadzadzych wstawić w tą stajenkę co była w parku na całą noc i wogole pan Pana zachowanie jest zenujace i Pana rządy przypisywanie sobie kogoś zasługi tak jak zbiórka motocyklistów czy tylko dla Pana luczy się błysk fleszu tak jak z młodymi zawodnikami lekkoatletyki a kasy nie ma dla klubu