HomePromocjaBitwa nad Bzurą – trwają prace nad utworzeniem ekspozycji. Zapraszamy do jej współtworzenia

Bitwa nad Bzurą – trwają prace nad utworzeniem ekspozycji. Zapraszamy do jej współtworzenia

ratusz łęczyca

Zgodnie z zapowiedziami, nieustannie trwają prace związane z utworzeniem ekspozycji dotyczącej Bitwy nad Bzurą w naszym mieście, która będzie ukoronowaniem przypadającej w tym roku 85. rocznicy jednej z najważniejszych bitew obronnych wojska polskiego z II wojny światowej.

Ekspozycja Bitwy nad Bzurą będzie mieściła się na 3. piętrze Ratusza Miejskiego. Tam w podziemiach Ratusza funkcjonuje także wystawa górnicza. Ratusz Miejski został wybrany ze względu na swoją kapitalną lokalizację – centrum Łęczycy, a zwiedzający będą mogli odwiedzić dwie ważne wystawy dla historii naszego miasta w jednym miejscu.

Wizualizacja została przygotowana przez architekta wnętrz pana Marka Mikulskiego i przedstawia zagospodarowanie 3. piętra.

Wciąż trwają prace nad zebraniem eksponatów, o czym opowiada Burmistrz Paweł Kulesza.

– W ostatnim czasie odbyłem owocne spotkanie z panem dyrektorem Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, które jest bogato wyposażone w różnego rodzaju eksponaty z II wojny światowej, w tym z Bitwy nad Bzurą właśnie. Pan dyrektor wyraził chęć pomocy przy naszych działaniach, a to już jest ważny krok – mówi Burmistrz Paweł Kulesza. – Nie ukrywam, że liczę także na naszych mieszkańców. To właśnie dzięki nim udało się stworzyć unikalną wystawę o łęczyckim górnictwie, dlatego zwracam się z gorącą prośbą do osób, które chciałyby czasowo użyczyć pamiątki ze swoich kolekcji na poczet powstającego muzeum.

Planem jest uruchomienie ekspozycji dotyczącej Bitwy nad Bzurą we wrześniu, czyli w 85. rocznicę rozpoczęcia Bitwy nad Bzurą, której początki były pod Łęczycą.

Każdy, kto zechciałby współtworzyć wyjątkową ekspozycję, może się skontaktować z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy – ul. Marii Konopnickiej 14, 99-100 Łęczyca – telefonicznie: 24 721 03 26 lub 24 721 03 43 oraz mailowo: promocja@leczyca.info.pl.

UDOSTĘPNIJ:
Zakończenie prac ko
Burmistrz Paweł Kul
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ