HomePolecamyBieg dla jaj i spacer dla piersi – Czerwona kartka dla raka!

Bieg dla jaj i spacer dla piersi – Czerwona kartka dla raka!

czerwona kartka

Nad stawem w Arturówku, na terenie łódzkiego MOSiR, odbyła się 1. edycja akcji promującej badania profilaktyczne związane z wykrywaniem nowotworów.

Akcja zainicjowana przez senatora Artura Dunina i fundację Carpe diem, którą reprezentowała prezes Joanna Przybył, pod patronatem UM Łodzi była – jak podkreślają organizatorzy – w stu procentach apolityczna i ponad wszelkimi podziałami.

Akcję promowali między innymi piłkarze Widzewa, piłkarze ŁKS-u, Artur Partyka utytułowany skoczek wzwyż, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Krzysztof Skiba lider zespołu BIG CYC, marszałek senatu prof. Tomasz Grodzki i BOMBEL 111 jako partner imprezy.

Pogoda nie rozpieszczała uczestników eventu, mimo to na starcie biegu i spaceru dookoła stawu w Arturówku pojawiła się spora grupa uczestników. Dla każdego był przygotowany pakiet startowy w postaci koszulki pamiątkowej, magnesu i długopisu. W biegu i spacerze po obowiązkowej profesjonalnej rozgrzewce wzięło udział około 80 osób. Podczas eventu można było dokonać pomiaru masy mięśniowej, poziomu glukozy, badania ciśnienia, zrobić przegląd stomatologiczny w dentobusie.

Kobiety mogły nauczyć się samobadania piersi, a kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Złotna zadbały o domowe wypieki i chleb ze smalcem i ogórki do częstowania gości akcji.

W namiocie NFZ można było wyrobić kartę EKUZ i założyć internetowe konto pacjenta.

Wśród zaproszonych gości była wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek, poseł Tomasz Trela (Lewica), radny Mateusz Walasek. Akcję na miejscu wspierali i brali czynny udział również byli sportowcy: Piotr Szarpak, były piłkarz Widzewa Łódź i Małgorzata Niemczyk, mistrzyni Europy w siatkówce, aktualnie posłanka na Sejm RP. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Straż Miejska.

Robert Banasiak

Oplem wjechał pod t
Wypadek busa na auto
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.