HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówBezpieczniej na przejściach dla pieszych

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych

przejścia dla pieszych

Dobiegła końca budowa trzech bezpiecznych przejść dla pieszych w Ozorkowie: na ul. Lipowej przy Małachowskiego, na Bema przy Lotniczej i na Sienkiewicza na wysokości Przedszkola Miejskiego nr 3. Miasto otrzymało na to zadanie dofinansowanie z budżetu województwa łódzkiego.

Przejścia zostały wyniesione i doświetlone dodatkowymi, silnymi lampami.

– Inwestycja ta ma poprawić bezpieczeństwo pieszych – mówi burmistrz Jacek Socha. – Doświetlenie przejść jest bardzo istotne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy przez większą część doby jest ciemno, dzięki dodatkowym lampom kierowcy już z daleka mogą zobaczyć pieszych. Poza tym wyniesienie przejścia wymusza na kierowcy ograniczenie prędkości przed pasami.

Przypomnijmy; w ubiegłym roku w ramach poprawy bezpieczeństwa pieszych na przejściach doświetlono cztery przejścia dla pieszych na ul. Wyszyńskiego, zainstalowano tzw. aktywne przejścia na Traugutta, Stypułkowskiego i Zgierskiej.

W przyszłym roku tego rodzaju zadania będą realizowane na kolejnych przejściach, zarówno ze środków Ozorkowa, jak i powiatu zgierskiego.

UDOSTĘPNIJ:
Koszmarny wypadek na
W Łęczycy zatrzyma
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.