HomeAktualnościBędzie akt oskarżenia! Pierwsza taka sprawa w Łęczycy!

Będzie akt oskarżenia! Pierwsza taka sprawa w Łęczycy!

wychodek za pomnikiem

Dochodzenie miejscowej prokuratury zakończy się aktem oskarżenia dla 29-latka, który spożywał alkohol przy pomniku Bohaterów Bitwy nad Bzurą na pl. Kościuszki. To pierwsza taka sprawa, bowiem dotychczas delikwenci pijący przy pomniku i bardzo często załatwiający w tym miejscu potrzeby fizjologiczne, byli karani przez straż miejską i policję jedynie mandatami karnymi.

Takie kary, w opinii szefa prokuratury w Łęczycy, nie są wystarczające. Nadal dochodziło przy pomniku do pijackich wybryków. Dlatego prokurator Andrzej Pankiewicz zwrócił się do służb o przekazanie nagrań z kamery zainstalowanej przy pomniku.

– Póki co, jest pierwsze dochodzenie w stosunku do 29-letniego mężczyzny. Mam nadzieję, że takie zdecydowane kroki prokuratury sprawią, że przy pomniku nie będzie już pity alkohol. Niedopuszczalne są sytuacje, aby niektórzy z tego miejsca uczynili sobie toaletę – usłyszeliśmy od prokuratora Pankiewicza.

Co grozi 29-latkowi?

Mówi o tym art. 261 kk;

„Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”.

Ogródek piwny na pl
Horror w Domu Dzieck
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.