HomeAktualnościAtrakcje przy kościele! Co planują parafia i urząd miasta w Ozorkowie?

Atrakcje przy kościele! Co planują parafia i urząd miasta w Ozorkowie?

atrakcje przy kościele

Teren jest ogromny i to miejsce z pewnością można zaaranżować w atrakcyjny sposób. Właśnie o takim rozwiązaniu dla rodzinnego wypoczynku myślą władze Ozorkowa wraz z proboszczem parafii pw. NMP Królowej Polski. Co powstanie na byłych działkach przy „kościele na górce” w Ozorkowie?

Kilka ładnych lat temu miejsce wykorzystywali działkowicze. Ostatnio jednak opuszczony teren upodobali sobie bezdomni i było z nimi niemało problemów. Większość altan została już zrównana z ziemią a teren jest już praktycznie przygotowany pod inwestycję.

Miasto planuje współpracować z parafią, bo część terenu należy do gminy a część jest kościoła. Burmistrz zamierza wkrótce spotkać się z proboszczem, aby porozmawiać o przyszłej inwestycji w tym miejscu.

– Wstępna koncepcja jest taka, aby ten teren służył mieszkańcom, całym rodzinom. Uważam, że to miejsce mogłoby stać się terenem rekreacyjnym z plenerową siłownią, placem zabaw. Chodzi o to, aby można było atrakcyjnie spędzić czas. Oczywiście jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretach.

Nie wiadomo jeszcze, jakie środki na ten cel zamierza wyłożyć ozorkowski magistrat. Być może inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Miał prawie 4 promi
Ojciec 9-miesięczne
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.