HomeAktualności z regionu+Atrakcja coraz bliżej! Umowa na wodny plac zabaw w Łęczycy została podpisana!

Atrakcja coraz bliżej! Umowa na wodny plac zabaw w Łęczycy została podpisana!

wodny plac zabaw

Burmistrz Paweł Kulesza podpisał umowę z Arkadiuszem Szczerekiem – prezesem zarządu firmy z Kielc – na przygotowanie dokumentacji w formie Programu Funkcjonalno – Użytkowego dla budowy wodnego placu zabaw w Łęczycy.

Wodny plac zabaw będzie pierwszą tego rodzaju atrakcją w mieście. Urząd otrzymał dofinansowanie na realizację inwestycji w wysokości 1 800 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Po stronie wykonawcy jest przygotowanie dokumentacji, na którą składają się m.in. budowa wodnego placu zabaw, budowa zaplecza technicznego, rozwiązania projektowe zgodne z warunkami technicznymi czy uzyskanie niezbędnych opinii.

– Cały czas staramy się szukać nietuzinkowych rozwiązań, aby poprawić ofertę rekreacyjną naszego miasta. Wcześniej postawiliśmy pumptrack czy pumptrack z elementami skateplazy, które też były nowościami w naszym regionie – mówi burmistrz Paweł Kulesza. – Idziemy dalej tą drogą i chcemy wybudować wodny plac zabaw, który mam nadzieję, że przysporzy naszym małym mieszkańcom masę radości.

Wodny plac zabaw powstanie przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście. Przygotowanie PFU jest pierwszym, niezbędnym krokiem do realizacji tego zadania.

Trucizna w lesie! Sk
Uczniowie z Poddębi
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.