HomeWarto przeczytaćAtak agresywnego psa

Atak agresywnego psa

agresywny pies pogryzł

Każdy właściciel psa odpowiada za swojego pupila. W przypadku, gdy czworonóg pogryzie inne zwierzę lub osobę, właściciela czekają konsekwencje prawne. Policjanci przypominają, że zwierzęta są nieprzewidywalne i należy zachować wobec nich odpowiednie środki ostrożności.

4 stycznia 2022 roku przed południem, dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ataku psa na 54-letnią kobietę w pobliżu zalewu w Rawie Mazowieckiej. Mieszkanka Rawy wybrała się na spacer ze swoim czworonogiem, gdy nagle otworzyła się brama jednej posesji i na ulicę wybiegł pies w typie owczarka. Zwierzę zaatakowało psa spacerowiczki. Gdy kobieta starała się bronić swojego czworonoga, również została ugryziona w rękę przez atakującego psa. Na szczęście odniosła jedynie powierzchowne rany. Policjanci wysłani na miejsce zdarzenia ukarali mandatem właścicielkę posesji, z której wybiegł owczarek. Ranna 54-latka po udzieleniu pomocy medycznej wróciła do domu. Agresywny pies zostanie poddany obserwacji pod kątem wścieklizny. Okazało się bowiem, że nie miał aktualnego szczepienia.

Policja apeluje do wszystkich właścicieli psów o zachowanie odpowiednich środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Tylko tak można uniknąć podobnych zdarzeń. Jednocześnie przypomina, że właściciel psa odpowiada za jego zachowanie i wszelkie szkody, jakie wyrządzi.

UDOSTĘPNIJ:
Orszaku w Łęczycy
Pijana matka opiekow
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.