HomeAktualnościAreszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

aeszt

Sąd Rejonowy w Opocznie, na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 35-letniego sprawcę wypadku drogowego w Brudzewicach. Mężczyźnie, który odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, do tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, doszło 23 sierpnia 2022 roku, na drodze krajowej numer 48 w Brudzewicach w gminie Poświętne. Jak ustalili policjanci, kierujący oplem zafira najechał na tył peugeota, którym kierował 40-letni mężczyzna. Siła uderzenia zepchnęła peugeota na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżający  z przeciwka ciągnik siodłowy z naczepą. Niestety na miejscu śmierć poniósł kierowca peugeota. Sprawca wypadku, kierujący oplem zafira wraz z pasażerem uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając na miejscu swojego poważnie rannego kolejnego kolegę, który także z nim podróżował.

 Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z opoczyńskiego wydziału kryminalnego, w niespełna godzinę po zdarzeniu, kierowca opla został zatrzymany. Jak się okazało to 35-letni mieszkaniec gminy Odrzywół. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku skrupulatnie zbierali wszystkie możliwe dowody, zabezpieczyli ślady.  Na miejscu zdarzenia obecny był także prokurator, który nadzorował pracę policjantów. Zebrane w sprawie dowody, przesłuchania świadków pozwoliły na postawienie 35-latkowi zarzutów karnych.

 Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.  Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Opocznie na trzy miesiące tymczasowo aresztował 35-latka. Mężczyźnie grozi  nawet 12-lat pozbawienia wolności.

Aż 32 osoby został
Dożynki gminne - Da
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.