HomeWarto przeczytać96-latek wsiadł na rower. Został potrącony przez ciężarówkę

96-latek wsiadł na rower. Został potrącony przez ciężarówkę

śmierć rowerzysty

Policjanci z komisariatu w Osjakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu ustalają przyczyny tragicznego wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Osjaków. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł jadący rowerem 96-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

Do wypadku doszło 15 lipca 2021 roku tuż po godzinie 11:00 na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Osjaków. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 96-letni rowerzysta został potrącony przez jadącą w tym samym kierunku ciężarówkę volvo, którą kierował 32-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Na skutek odniesionych obrażeń śmierć poniósł 96-letni cyklista. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca volvo był trzeźwy.

Policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje zderzenia rowerzysty z samochodem kończą się z reguły poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią cyklistów. Aby takich wypadków było jak najmniej pamiętajmy o zdrowym rozsądku, przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i szacunku do innych uczestników dróg.

UDOSTĘPNIJ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.