HomeNa sygnale9-letni rowerzysta wjechał wprost pod koła auta. Stan chłopca jest ciężki

9-letni rowerzysta wjechał wprost pod koła auta. Stan chłopca jest ciężki

9-letni rowerzysta

Policjanci z pajęczańskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej numer 42 w Konstantynowie. W wyniku zdarzenia bardzo poważnie ucierpiał 9-letni chłopiec, który rowerem zjechał z chodnika na jezdnię. Został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

12 kwietnia 2022 roku około godziny 16:00 oficer dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Konstantynowie na drodze krajowej numer 42. Na miejsce natychmiast skierował policjantów ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż 9 -letni mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica jadąc rowerem po chodniku, w pewnym momencie zjechał z niego na jezdnię wprost pod nadjeżdżającą toyotę auris, którą kierowała 50 -letnia mieszkanka Pajęczna. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał poważnych obrażeń ciała, został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Stan dziecka jest ciężki ale stabilny. Kierująca była trzeźwa. Policjanci pajęczańskiej komendy wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego.

Policja przypomina! W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze 10 roku życia mogą one samodzielnie poruszać się na rowerze, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Co ważne – kierujące rowerem dziecko do lat 10 według kodeksu drogowego jest uznawane za pieszego. Wynika więc, że korzysta z jezdni i chodnika jako pieszy. Jak wynika z przepisów ruchu drogowego może poruszać się tylko i wyłącznie w towarzystwie opiekuna.

Tragedia na autostra
Tragiczne wieści pr
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.