HomeAktualności z regionuPowiat łęczycki65-latek wjechał w tył auta. Sprawca był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

65-latek wjechał w tył auta. Sprawca był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

z promilami za kółkiem

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 65-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu mając ponad dwa promile alkoholu i spowodował kolizję. Dodatkowo okazało się, że złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Poza surowymi konsekwencjami za spowodowanie kolizji kierowcę czeka odpowiedzialność karna za popełnienie dwóch przestępstw.

24 stycznia 2022 roku tuż po godzinie 18 policjanci pojechali na ulicę Ozorkowską w Łęczycy, gdzie doszło do zderzenia dwóch osobówek. Jak wynika z ustaleń mundurowych kierowca opla wjechał w tył forda, którego 41-letni kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń w tym zdarzeniu. Jak ustalili policjanci 65-latek wsiadł za kierownice opla mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo złamał pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów, który sąd wydał w 2021 roku. Teraz poza surowymi konsekwencjami spowodowania kolizji drogowej mieszkańca powiatu łęczyckiego czeka odpowiedzialność za dwa przestępstwa. Prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, a złamanie sądowego zakazu nawet do lat 5.

Szybkie płotki w Sp
Gruby przekręt na a
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.