60 lat OSP w Żernikach

osp

Jubileusz 60-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Żernikach połączony był z poświęceniem i przekazaniem zakupionego samochodu bojowego oraz oficjalnym oddaniem do użytku strażnicy po gruntownym remoncie i termomodernizacji.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym w Wierzchach, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji druhów strażaków. Dalsze oficjalne jubileuszowe obchody odbywały się na ternie strażnicy OSP Żerniki. Druh Artur Stępień – dowódca uroczystości, w towarzystwie Gminnej Orkiestry Dętej, wprowadził pododdziały na uroczysty apel.

Wydarzenie zgromadziło między innymi przedstawicieli władz państwowych, wojewódzkich, powiatowych, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, służb mundurowych, instytucji publicznych, sponsorów, mieszkańców i sympatyków OSP. Samorządowców Gminy reprezentowali: Krzysztof Woźniak – Wójt Gminy Zadzim – Prezes Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Zadzimiu i Mariusz Warycha – Przewodniczący Rady Gminy Zadzim wraz z radnymi.

Jubileusz 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Żernikach był wyjątkową okazją do wspomnień, podsumowań oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy przez sześćdziesiąt lat tworzyli historię jednostki. Z okazji tego pięknego jubileuszu, uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP, jednostka została odznaczona Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa za wieloletnią ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczpospolitej Polskiej.

Podczas uroczystości dokonano poświęcenia oraz przekazania do użytku nowo zakupionego samochodu bojowego, o który druhowie zabiegali z dużym zaangażowaniem i ogromną determinacją. Jak zaznaczył w swojej wypowiedzi prezes OSP Żerniki Krzysztof Staszczyk: „Spełniło się marzenie, które od dawna było w naszych głowach. Dziś możemy śmiało powiedzieć – Mamy to – wieloletnie starania przyniosły efekt, zakupiliśmy pierwszy w historii jednostki profesjonalny samochód pożarniczy”.

Kolejnym ważnym momentem niedzielnych wydarzeń w Żernikach było uroczyste przekazanie do użytku budynku strażnicy po gruntownym remoncie i termomodernizacji. Strażnica przeszła prawdziwą przemianę i dzisiaj jest to piękny budynek, który służy nie tylko strażakom, ale całej społeczności lokalnej

Podczas obchodów goście wręczyli druhom gratulacje, pamiątkowe dyplomy i upominki, podkreślając ich zasługi i poświęcenie dla lokalnej społeczności.

Gmina Zadzim

Jubileuszowy Piknik
Zrobili „kołyskę