HomeSamorząd333 instalacje za ponad 3,5 miliona zł. Gmina Łęczyca stawia na OZE

333 instalacje za ponad 3,5 miliona zł. Gmina Łęczyca stawia na OZE

oze gmina łęczyca

Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński, Skarbnik Gminy Pani Agnieszka Kaszubska oraz reprezentująca firmę COLUMBUS ENERGY S.A., Pani Magdalena Zwolińska  podpisali umowę na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Łęczyca w ramach projektu „Budowa instalacji OZE na terenie Gminy Łęczyca”. W wyniku realizacji zadania zamontowanych zostanie 333 zestawów instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków mieszkalnych, gospodarczych lub na gruncie osób fizycznych o maksymalnej mocy 4,05kW. Zgodnie z ofertą Wykonawcy, realizacja wszystkich prac została wyceniona na kwotę 3 554 187 zł.

95% kwoty Gmina pozyskała z Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład.

W ramach zestawów zastosowane zostaną m.in. panel Sunpro Power, model: M10 HIEFF TWIN MONO 450 Wp, falownik Deye SUN-4K-G05-P, Deye SUN-3K-G05-P oraz FOXESS S3000 G2 (rodzaj falownika uzależniony od mocy instalacji).

Dzięki inwestycji już niedługo kolejni mieszkańcy gminy zostaną wyposażeni w instalacje, które nie tylko pozwolą obniżyć rachunki za prąd, ale także spowodują obniżenie emisji gazów cieplarnianych, Wpłynie to korzystnie na poprawę jakości powietrza zarówno na obszarze Gminy Łęczyca, jak i powiatu łęczyckiego. Przedsięwzięcie to stanie się kolejnym krokiem, jaki władze gminy wykonają na drodze do wzmocnienia promocji odnawialnych źródeł energii wśród swoich mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ:
W Ozorkowie pierwsza
Gmina Łęczyca pozy
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.