HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorków25 milionów zł na remonty dróg w Ozorkowie!

25 milionów zł na remonty dróg w Ozorkowie!

remonty dróg

Ozorków otrzymał dofinansowanie na modernizację dróg w mieście w pierwszej i drugiej edycji rządowego programu „Polski Ład”.

W pierwszej edycji programu Ozorków otrzymał blisko 6 mln dofinansowania na modernizację głównie gruntówek, a 12 maja burmistrz Jacek Socha i właściciel firmy MK Stella Marek Konrad podpisali umowę w sprawie przebudowy dróg. Na przełomie czerwca i lipca tego roku wykonawca rozpocznie prace na Olczaka, Łącznej, Polnej i Wiatracznej, a pod koniec roku na Granicznej, Kasztanowej, Sosnowej, Grzybowej oraz skrzyżowaniu Wiejskiej, Krótkiej i Sienkiewicza.

Wartość inwestycji to 8 mln zł, z czego dofinansowanie z programu „Polski Ład” wynosi 5 mln 985 tys. zł.

Pod koniec maja Ozorków otrzymał 16 mln 150 tys. zł na modernizację kolejnych dróg w ramach drugiej edycji rządowego programu „Polski Ład”. Zadanie obejmie ulice: Zagajnikową, Jodłową, Łąkową z fragmentem Konopnickiej do skrzyżowania z Cegielnianą, Narutowicza, Kościuszki, Wodną, Reja, Tartaczną, Kalinową, Grzybową, Krzeszewską, Rataja (na odc. od Piłsudskiego do Al. Unii Europejskiej), Wiejską.

Zakres prac obejmie przebudowę nawierzchni jezdni, budowę kanalizacji deszczowej w części ulic, chodników i zjazdów do posesji z kostki brukowej oraz budowę krawężników.

Część ulic zrealizowana zostanie w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, przewidywany termin zakończenia inwestycji – 31.12.2025 r., przewidywana wartość inwestycji – 17 000 000,00 zł, deklarowana kwota udziału własnego – 850 000,00 zł (5%), kwota wnioskowanych środków – 16 150 000,00 zł.

– Od lat sukcesywnie remontujemy ozorkowskie ulice, w tym także drogi gruntowe – mówi burmistrz Jacek Socha. – Na wiele z tych inwestycji pozyskujemy środki ze źródeł zewnętrznych, zarówno unijnych, jak i z budżetu państwa. Przez ostatnie 11 lat wiele ulic udało się wyremontować, jednak moim priorytetem jest modernizacja wszystkich dróg w mieście.

Z programu „Polski Ład” będą remontowane nie tylko drogi gminne; powiat zgierski otrzymał dofinansowanie na przebudowę ciągu ulic powiatowych w Ozorkowie: Starzyńskiego, Nowe Miasto, Adamówek.

Zarząd „Łęczyca
Upadła spółdzieln
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.