HomeWarto przeczytać2-miesięczne niemowlę miało połamane ręce! Rodzicom grozi dożywocie

2-miesięczne niemowlę miało połamane ręce! Rodzicom grozi dożywocie

skatowany noworodek

Rodzice 10-tygodniowej dziewczynki odpowiedzą za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Z pierwszych oględzin wynika, że niemowlę miało połamane ręce. Sprawcom grozi dożywocie.

Do tragedii doszło w czwartek 20 stycznia w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie). Na pogotowie zadzwoniła matka dziewczynki. Naczelny lekarz szpitala w Starogardzie Gdańskim przekazał, że niemowlę było w stanie krytycznym.

Zespół ratowników próbował reanimować 10-tygodniową dziewczynkę. Jednak po 30 minutach odstąpił od czynności i stwierdził zgon dziecka.

Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim postawiła rodzicom zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dwumiesięcznego dziecka. Matka jest w areszcie, w przypadku ojca sąd zastosował dozór policji, ale prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję.

Na podstawie wstępnych wyników sekcyjnych ustalono, że zmarła dziewczynka posiadała liczne urazy na całym ciele. Charakter obrażeń wskazywał, że przemoc wobec niemowlęcia miała miejsce na długo przed tym, jak trafiła do szpitala.

Dziecko wychowywane było przez oboje młodych rodziców. Para miała jeszcze dwoje dzieci w wieku 4 i 2 lat. W tym samym budynku mieszkała babcia kobiety.

Stan dzieci wskazywał na konieczność udzielenia im pomocy medycznej. U 4-letniej dziewczynki ujawniono zmiany wskazujące na konieczność przeprowadzenia wielu zabiegów chirurgicznych, uraz głowy, liczne zasinienia i zadrapania na całym ciele. Chłopczyk posiadał także liczne zasinienia oraz zadrapania na całym ciele.

Urzędnicy do domów
Diagnosta dopuścił
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.