HomeO tym się mówi+12-latek powiadomił służby o bombie!

12-latek powiadomił służby o bombie!

alarm bombowy

Wieluńscy mundurowi ustalili, kto stał za fałszywym alarmem bombowym w jednej z placówek oświatowo- wychowawczych na terenie gminy Czarnożyły. Okazało się, że jest to 12-latek, który zrobił to dla żartu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.

22 grudnia 2023 roku około godziny 12.30 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednej z placówek oświatowych w gminie Czarnożyły zadzwonił anonimowy rozmówca informując o podłożeniu bomby. Do działań natychmiast przystąpiły wszystkie niezbędne w tej sytuacji służby. Przeprowadzona została ewakuacja wszystkich osób znajdujących się w zagrożonym budynku oraz osób z pobliskich zabudowań. Na miejscu pracował również funkcjonariusz z rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który dokładnie sprawdził budynek. Okazało się, że żadnego zagrożenia nie było, a alarm w tym przypadku okazał się fałszywy. Mundurowi z wieluńskiej komendy natychmiast zaczęli pracować nad ustaleniem kto stoi za tym zgłoszeniem. Dzięki szybko podjętym działaniom po kilku godzinach ustalono, że był to 12- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Mundurowi bardzo szybko do niego dotarli, okazało się że zrobił to dla żartu. Teraz nastolatek za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnych i nieletnich.
Policja przypomina: sprawcy fałszywych alarmów bombowych nie mogą liczyć na bezkarność. Mogą oni ponieść koszty interwencji służb niezbędnych przy tego typu zgłoszeniach, a w razie alarmu zagrażającego zdrowiu lub życiu, karę pozbawienia wolności do lat 8. W przypadku, kiedy sprawcą alarmu bombowego okaże się nieletni, sprawą zajmie się sąd rodzinny. Może on nakazać rodzicom lub opiekunom dziecka pokrycie kosztów działań, podjętych na miejscu zdarzenia.

UDOSTĘPNIJ:
Sąd w Łęczycy zaj
Dostają odzież, kt
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.