HomeKraj i Świat105 nowych zakażeń w Polsce

105 nowych zakażeń w Polsce

koronawirus

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 105 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też informację o śmierci 12 osób chorujących na COVID-19. Od początku epidemii w Polsce infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 2 881 151 osób, z których 75 191 zmarło.

Najwięcej ze 105nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest w województwie mazowieckim, gdzie odnotowano 18infekcji.

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: wielkopolskiego (13), kujawsko-pomorskiego (10), podkarpackiego (osiem), dolnośląskiego (siedem), podlaskiego (siedem), pomorskiego (siedem), śląskiego (sześć), lubelskiego (pięć), łódzkiego (cztery), opolskiego (cztery), małopolskiego (trzy), świętokrzyskiego (trzy) i zachodniopomorskiego (dwa). Nowych zachorowań nie odnotowano w województwach lubuskim i warmińsko-mazurskim.

Osiem zakażeń to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Resort podał też informację o śmierci 12 zakażonych osób. Z powodu COVID-19 zmarły dwie osoby. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 10 osób.

koronawirus
UDOSTĘPNIJ:
Wiedeń finansuje za
Jarocin Festiwal 202
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.