Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Zróbcie coś z tym! – grzmi mieszkanka Łęczycy

Redakcja otrzymała zgłoszenie dotyczące w części rozebranego budynku przy ul. Ozorkowskie Przedmieście. O sprawie został też powiadomiony Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łęczycy.

„Przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście stoi do połowy rozebrana kamienica, bez dachu, ze ścianami, które się rozpadają. Teren nie jest zabezpieczony. Pytam, na co czeka właściciel kamienicy, aż jakaś cegła spadnie na przechodzących obok mieszkańców i zrobi komuś krzywdę? Mieszkam obok i widziałam już niejednokrotnie młodzież, która wchodzi na ściany budynku. Nie chcąc być współwinną tragedii, do jakiej może dojść, zgłosiłam to już do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, czekam na odpowiedź. Dzieci są tylko dziećmi, to my dorośli powinniśmy zadbać o ich bezpieczeństwo” – czytamy w wiadomości przesłanej redakcji przez mieszkankę Łęczycy.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Włodzimierz Tomczak potwierdza, że sprawa kamienicy została zgłoszona.

– Postępowanie w sprawie tego obiektu prowadziliśmy już kilka lat temu. Wówczas budynek rzeczywiście stwarzał duże zagrożenie. Po naszej interwencji został częściowo rozebrany. Teraz, z uwagi na pandemię, w teren wyjeżdżamy tylko w nagłych sytuacjach, więc po ostatnim otrzymaniu zgłoszenia nie kontrolowaliśmy tego miejsca. Chcę jednak zaznaczyć, że znam ten obiekt, widzę go codziennie przejeżdżając do pracy. W mojej ocenie nie stwarza zagrożenia. Nigdy też nie zauważyłem, żeby ktokolwiek tam wchodził. Gdyby budynek wzbudził nasze wątpliwości, to natychmiast podjęlibyśmy interwencję. Na otrzymane zgłoszenie, udzielimy odpowiedzi. Zapytamy też właściciela budynku, jakie ma wobec niego plany – informuje W. Tomczak. – Jeśli zaś chodzi o sprawy porządkowe, czy też ogrodzenie terenu, nie jest to nasz obszar działania.

Częściowo rozebrany budynek jest prywatną własnością.