Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać Zgierz

Zmarł opiekun zakażony koronawirusem zatrudniony w DPS-ie. Miał zaledwie 41 lat

śmierć opiekuna

To pierwszy tak tragiczny przypadek w powiecie zgierskim. Opiekun z Domu Pomocy Społecznej w Zgierzu zachorował na Covid. Nie udało mu się pokonać koronawirusa. Według naszych informacji nie uskarżał się wcześniej na żadną przewlekłą chorobę.

– Mogę potwierdzić tę smutną wiadomość o śmierci zakażonego 41-letniego opiekuna, który pracował m.in. w naszej placówce od 2018 r. – mówi Katarzyna Czeszek, dyrektor DPS w Zgierzu. – W tej chwili w DPS-ie przebywa 89 podopiecznych, wśród nich na Covid choruje 16 osób. Dziś przeprowadzone zostaną kolejne wymazy.

Jak się dowiedzieliśmy, w tym tygodniu z powodu Covid zmarło dwóch podopiecznych. Dwóch kolejnych pensjonariuszy zakażonych koronawirusem trafiło do szpitala.

dps ozorków

W DPS w Ozorkowie sytuacja jest znacznie lepsza. Po niedawnych dramatycznych informacjach o zgonie jednej z pensjonariuszek, powiało optymizmem.

– Wszyscy nasi pensjonariusze są już zdrowi – mówi Joanna Dobros, dyrektor ozorkowskiej placówki. – Jedna nasza opiekunka, która ma Covid, jest w szpitalu. Jej stan jest stabilny. Kolejne dwie opiekunki przebywają na kwarantannie.

W Domu Pomocy Społecznej jest w tej chwili 76 podopiecznych. Dyrekcja mówi o trzech niedawnych zgonach starszych pensjonariuszy, które nie miały jednak związku z koronawirusem.