Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać Zgierz

Zdjęcia półnagiej pacjentki wywołały prawdziwą burzę

wstrząsające zdjęcia pacjentki

Zdaniem dyrekcji szpitala w Zgierzu zdjęcia publikowane w internecie ilustrujące sytuację przedstawiają wydarzenie, które trwało najdłużej kilka minut.

„Pielęgniarki schodzące z nocnej zmiany zrobiły obchód tuż przed wyjściem z oddziału. Na miejscu zostali opiekunowie medyczni, ratownicy medyczni, lekarz oraz tuż obok pielęgniarki anestezjologiczne. W tym czasie nikt z pacjentów nie wzywał pomocy ani nie alarmował, w żaden sposób, że któremuś z pacjentowi jest potrzebna pomoc. Pielęgniarki ze zmiany dziennej wchodząc na obchód natychmiast zajęły się pacjentką i zawiadomiły lekarza o zaistniałej sytuacji” – napisano w oświadczeniu.

Na trzech zdjęciach opublikowanych w mediach społecznościowych widać, że starsza pacjentka leży na ziemi ze spuszczonym pampersem i próbuje wejść na łóżko.

Zdjęcia wywołały wiele negatywnych komentarzy pod adresem szpitala.

W związku z sytuacją zaistniałą w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu, gdzie leczeni są pacjenci chorzy na Covid-19, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber jeszcze w niedzielę (22 listopada) poprosił dyrekcję placówki o wyjaśnienia. Marszałek Grzegorz Schreiber powołał również komisję, która ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia w zgierskim szpitalu.

Do sprawy odniósł się również łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Treść oświadczenia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu przesłana do mediów:

Szanowni Państwo

Przeanalizowaliśmy raporty pielęgniarskie a także wyjaśnienia personelu medycznego z nocy  21.11 oraz z dnia 22.11 i stanowczo zaprzeczamy, że pacjentka przez kilka godzin leżała  przy swoim łóżku.

Fakty dotyczące tego wydarzenia są następujące:

Po pierwsze zdjęcia publikowane w Internecie, a które ilustrują nieszczęśliwą sytuację  przedstawiają wydarzenie, które trwało najdłużej kilka minut. Pielęgniarki schodzące z  nocnej zmiany zrobiły obchód tuż przed wyjściem z oddziału. Na miejscu zostali  opiekunowie medyczni, ratownicy medyczni , lekarz oraz tuż obok pielęgniarki  anestezjologiczne. W tym czasie nikt z pacjentów nie wzywał pomocy ani nie alarmował, w  żaden sposób, że któremuś z pacjentowi jest potrzebna pomoc. Pielęgniarki ze zmiany  dziennej wchodząc na obchód natychmiast zajęły się pacjentką i zawiadomiły lekarza o  zaistniałej sytuacji.

Nie chcemy oceniać zachowania osoby, która robiła zdjęcia potrzebującej pomocy pacjentce,  ale nie potrafimy zrozumieć, dlaczego zamiast poinformować o nieszczęściu personel  medyczny, który wystarczyło zawołać, wysyłała fotografie chorego i odartego z godności  człowieka.

Jest nam bardzo przykro, z powodu zaistniałej sytuacji, do której doszło. Nie zgadzamy się  jednak na rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, oczernianie personelu, który od  początku pandemii ratuje ludzkie życie. Oświadczamy, że nie godzimy się na wyzywanie  naszych lekarzy i pielęgniarek i będziemy na to stosownie reagować.

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji i tym samym zniesławienie o  sprawie powiadomimy organy ścigania.

Dyrekcja  

WSS w Zgierzu