Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

z promilami za kółkiem
Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Z 3 promilami za kółkiem!

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego doszło do pięciu zdarzeń drogowych. Powodem dwóch było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Wśród nich był 45- latek, który mając pond 3 promile alkoholu wsiadł za kierownice matiza.

19 czerwca 2020 roku około godz. 21.30 w Ambrożewie 33–letni kierowca seata nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w związku ze znakiem „STOP”, kierowcy citroena. Dzień później około godz. 12.25 w Gledzianowie 30–latek jadąc oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 44 – letniemu kierowcy kia sorento. Tego samego dnia około godz. 13.35, 44 – latek jadąc motocyklem marki Suzuki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała, kierowcy byli trzeźwi, a sprawców zdarzeń policjanci ukarali mandatami.

Tylko w sama niedzielę policjanci wyeliminowali aż trzech nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich to użytkownicy jednośladów, a trzecim okazał się 45 – latek, który pomimo wcześniej spożytego alkoholu wsiadł za kierownicę matiza. W jego organizmie było ponad trzy promila alkoholu, a jak się dodatkowo okazało uprawnienia zostały mu już cofnięte ze względów zdrowotnych. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pomimo wielu apeli kierowcy nadal jeżdżą zbyt nieostrożnie. Policjanci proszą o więcej rozsądku. Bądźmy bardziej rozważni, a za kierownicę wsiadajmy trzeźwi i wypoczęci. Bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Zachowajmy ostrożność, by bezpiecznie dotrzeć do celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.