Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Temat główny Warto przeczytać

Wygrała Polska – powiedział Andrzej Duda

Bardzo dziękuję, kochani. Wspaniała frekwencja, prawie 70 proc., ta frekwencja wystawia nam piękne świadectwo – powiedział Andrzej Duda do zgromadzonych zwolenników. Według pierwszych informacji uzyskanych dzięki badaniu exit poll, urzędujący prezydent uzyskał 50,4 proc. głosów. Jego konkurent Rafał Trzaskowski dostał 49,6 proc.

– Absolutnie nic się nie zmieni. Będę państwa odwiedzał we wszystkich zakątkach Polski. Cieszę się z mojego zwycięstwa, na razie sondażowego, ale patrząc na poprzednie wyniki, to jeszcze, jak to mówią, mi urosło – zaznaczył prezydent.

– Chcę z całego serca podziękować Agatce, Kindze i moim rodzicom – mówi Duda. Jego żona i córka są razem z nim na scenie w Pułtusku.

Najwięcej głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył Andrzej Duda – wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos. Ubiegający się o reelekcję prezydent uzyskał poparcie 50,4 proc. Polaków. Na jego konkurenta, wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego, głos oddało 49,6 proc. uprawnionych obywateli. Frekwencja wyniosła 68,9 proc.

Pracownia Ipsos, która przeprowadziła badanie exit poll, poinformowała, że podane o godz. 21 wyniki mogą różnić się od oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej o około 2 pkt. proc.

andrzej duda

RAFAŁ TRZASKOWSKI KOMENTUJE

– Mówiliśmy o tym, że będzie blisko i jest blisko, ale jestem absolutnie przekonany, że zwyciężymy! – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, komentując swój wynik w wyborach prezydenckich. Według wstępnych informacji uzyskanych dzięki exit poll, kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał 49,6 proc. głosów.

– Wystarczy tylko policzyć głosy, głos do głosu, ale jestem przekonany, że zwyciężymy! Dwa miesiące temu miały odbyć się wybory i wszystko miało zostać zdecydowane, ale na szczęście obudziło się społeczeństwo obywatelskie i dlatego wygramy! Polki i Polacy stworzyli nadzieję na Polskę tolerancyjną, uśmiechniętą i otwartą – dodał obecny prezydent Warszawy.

Według mnie już zwyciężyliśmy […] Chciałem wam podziękować za waszą pomoc, za głosy i za waszą energię – powiedział Trzaskowski. – Przede wszystkim, chciałem podziękować mojej żonie Małgosi – dodał, a tłum zaczął skandować: „Gosia!”. Chciałem też podziękować wam, bo nie bylibyśmy tutaj, gdzie jesteśmy. To dopiero początek. Chcemy równowagi i patrzenia tej władzy na ręce. Mieli absolutnie wszystko: tonę pieniędzy, manipulacji i cały aparat państwa, a my mieliśmy społeczeństwo obywatelskie po swojej stronie i zdrowy rozsądek! – powiedział Trzaskowski.