Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Wyczekiwane prace mają ruszyć w przyszłym tygodniu. Dziur w jezdniach ma być zdecydowanie mniej…

Urząd miasta w Ozorkowie poinformował, że w przyszłym tygodniu ruszyć mają prace związane z łataniem dziur w jezdniach. Wykonawcą robót będzie przedsiębiorstwo K2A ze Zgierza, wyłonione w drodze przetargu, do którego zgłosiły się dwie firmy.

W pierwszej kolejności drogowcy załatają dziury na głównych ciągach komunikacyjnych, tj. na ul. Zgierskiej, Wyszyńskiego, nieremontowanym odcinku Listopadowej, Starzyńskiego, Nowe Miasto, Cegielnianej i Konstytucji 3-go Maja, a także w tych miejscach, gdzie ubytki są duże i najbardziej uciążliwe dla kierowców. Później ekipa remontowa pojawi się także na innych ulicach, a tempo prac zależeć będzie przede wszystkim od pogody; remonty jezdni metodą „na gorąco” można wykonywać tylko w bezdeszczowe dni.

Umowa, która opiewa na 116 tys. zł, obowiązuje do końca roku, więc wykonawca będzie uzupełniał ubytki w nawierzchni nie tylko wiosną, ale także w późniejszych terminach, jeśli zajdzie taka konieczność. W razie potrzeby istnieje możliwość zlecenia dodatkowych prac do 50% wartości umowy.