Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Zdrowie i Uroda

Woda brzozowa na włosy i skórę

Woda brzozowa to używany w kosmetyce roztwór soku z brzozy i alkoholu etylowego. Znana jest od dawna ze swoich właściwości pobudzających porost włosów. Dowiedz się, jakie właściwości kosmetyczne ma woda brzozowa i jak stosować ją na skórę i włosy.

Kosmetyczne zastosowanie wody brzozowej

Ze względu na zawartość alkoholu, należy obserwować efekty stosowania wody brzozowej i przerwać jej stosowanie w przypadku nadmiernego przesuszenia skóry. Stosując wodę brzozową jako wcierkę na skórę głowy, unikaj jej kontaktów z włosami. Delikatnie wmasuj preparat opuszkami palców w skórę i pozostaw bez spłukiwania na noc lub co najmniej na kilka godzin.

Można eksperymentować z użyciem wody, stosować ją przed myciem lub po myciu, a nawet na drugi dzień po myciu włosów. Stosując wodę brzozową raz na dwa dni, efektów w postaci nowych włosków możesz się spodziewać po miesiącu.

Wodę brzozową na cerę stosować można również jako tonik do regularnego przemywania skóry lub stosować jako okład na miejsca problematyczne np. piegi i przebarwienia. Buteleczka klasycznej wody brzozowej kosztuje ok. 5 zł i powinna starczyć na miesiąc. W drogeriach i aptekach można kupić też kosmetyki z zawartością soku z brzozy oraz suplementy diety z betuliną.

Wodę brzozową można zrobić samemu w domu: 100 g suszonych liści brzozy zalej 100 ml mocnego alkoholu (powyżej 60%), przelej do ciemnej butelki i odstaw w chłodne miejsce. Woda brzozowa gotowa będzie po 10 dniach, co kilka dni butelkę należy wstrząsnąć i odcedzić płyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.