Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Warto przeczytać Województwo

Wjechał czołowo w radiowóz. Policjanci zostali poszkodowani

Dwaj funkcjonariusze policji trafili do sieradzkiego szpitala poszkodowani w czasie pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekinier doprowadził do czołowego zderzenia swojego auta z radiowozem.

Funkcjonariusze drogówki sieradzkiej komendy policji zamierzali skontrolować kierowcę audi. Ten jednak się nie zatrzymał i zaczął uciekać ulicami miasta i miejscowości podsieradzkich. Kierowca zignorował sygnały policjantów do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg. Na ulicy Dworskiej kierowca zawrócił i uderzył czołowo w jadący z naprzeciwka radiowóz. Kierowcą audi okazał się 32-letni mieszkaniec Sieradza. Jechał sam, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policjanci zostali przetransportowani do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Powierzchowne obrażenia ma kierowca audi. Trwają czynności wyjaśniające dokładne okoliczności zdarzenia i motywy uciekiniera. Tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej sieradzaninowi grozi do 5 lat więzienia.

fot. RŁNW