Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

komputery uniejów
Powiat poddębicki Uniejów Warto przeczytać

Więcej komputerów dla szkół w ramach programu Zdalna Szkoła+

Niebawem do szkół trafi kolejny sprzęt, który ułatwi uczniom i nauczycielom komunikację w dobie zdalnego nauczania. Gmina Uniejów otrzymała kolejne dofinansowanie, które pokryje 100% kosztów zakupu sprzętu.

26 maja burmistrz miasta Uniejów podpisał umowę na grant w ramach programu wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Polski Cyfrowej pn. Zdalna szkoła +”. To druga odsłona programu Zdalna szkoła, realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji kontynuująca wsparcie dla samorządów na zakup wyposażenia służącego do nauki zdalnej. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a głównym założeniem programu jest niwelowanie zgłaszanych przez samorządy potrzeb.

15 czerwca podpisaliśmy umowę z wykonawcą, który ma dostarczyć sprzęt dla gminy. Komputery, podobnie jak poprzedni zakup, trafią od razu do szkół, służąc do nauki zdalnej dla nauczycieli i uczniów – zapowiada Agnieszka Bednarkiewicz, główny specjalista ds. księgowości oświaty w Urzędzie Miasta w Uniejowie, która przygotowała wniosek o dofinansowanie z programu.

Tym razem gmina Uniejów pozyskała kwotę 54 993zł na zakup sprzętu komputerowego dla szkół. Wniosek dotyczył zakupu laptopów i komputerów typu „all in one”. W ramach kwoty dofinansowania sprzęt zostanie dodatkowo ubezpieczony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.