Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

zoo borysew
Poddębice Powiat poddębicki Warto przeczytać

W ogrodzie zoologicznym w Borysewie znów niewesoło

Andrzej Pabich, właściciel prywatnego ZOO pod Poddębicami, nie kryje frustracji. Wszystko z powodu braku możliwości otwarcia ogrodu i tym samym deficytu finansowego. – Rząd odmraża kolejne gałęzie gospodarki, ale o branży takiej jak nasza zapomniał – żali się przedsiębiorca.

A już wydawało się, że będzie dobrze. Nie tak dawno uruchomiona została akcja pomocy dla ZOO w Borysewie. O problemach finansowych prywatnego ogrodu głośno było w całym regionie. W związku z epidemią koronawirusa placówce groziło zamknięcie. Właściciel poprosił o pomoc.

Uruchomiono zbiórkę w internecie i sprzedaż promocyjnych biletów, które można będzie wykorzystać w przyszłości, nawet w przyszłym roku. Apel o pomoc spotkał się ze zrozumieniem i dzięki internetowej zrzutce udało się pozyskać 270 tysięcy zł.

– Po pieniądzach zostało już wspomnienie. Zebrana suma odpowiada połowie miesięcznego kosztu utrzymania zoo – mówi A. Pabich. – Niestety, sytuacja jest znów zła. Ludzie mogą korzystać z miejskich lasów, parków, odwiedzają plaże i góry. Ale chcieliby wiedzieć, kiedy będą mogli odwiedzić zoo i podejrzeć co słychać u jego podopiecznych. Oczywiście decyzje w sprawie otwarcia zoo należą do rządu.

zoo borysew
Na razie nie wiadomo, kiedy ponownie będzie można odwiedzić ZOO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.