Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

W magistracie dyskusja o drogowych inwestycjach

OPK planuje budowę kanalizacji sanitarnej, a miasto kanalizacji deszczowej i budowę nawierzchni ulic: Olczaka, Polnej i Łącznej; informację taką przekazał burmistrz Jacek Socha i prezes OPK Grzegorz Stasiak na spotkaniu z mieszkańcami ul. Olczaka, które odbyło się 3 września w Urzędzie Miejskim. Stan nawierzchni tych dróg jest kiepski i korzystanie z nich, zwłaszcza w czasie opadów, jest utrudnione, dlatego mieszkańcy chcieli wiedzieć, czy i kiedy mogą liczyć na remont.

Jak stwierdził prezes OPK, spółka budowę kanału sanitarnego w tym rejonie miasta ma ujętą w swoim planie inwestycyjnym i wystąpi o dofinansowanie tego zadania do WFOŚiGW. Po ułożeniu kanalizacji, miasto będzie mogło wybudować kanalizację deszczową i przebudować nawierzchnię ulic.

– Ze względu na ukształtowanie terenu konieczna jest budowa kanalizacji deszczowej, a to podnosi koszty modernizacji – mówił burmistrz Jacek Socha. – W przyszłym roku złożymy wniosek o dofinansowanie tego zadania do Funduszu Dróg Samorządowych.

Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, trzy ulice zostaną zmodernizowane w ramach jednego zadania. Jeśli miasto nie pozyska środków zewnętrznych, inwestycja będzie prowadzona etapami (jak przy przebudowie ulic na „Owocowym osiedlu”).

Realizację inwestycji musi poprzedzić wykonanie dokumentacji; środki na ten cel zostaną ujęte w budżecie na 2021 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.