Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

W Łęczycy powstaje „mała obwodnica”. Ma być gotowa do końca tego roku

Do końca roku gotowa ma być nowa ulica w Łęczycy. Ulica Kolejowa przebiegać będzie od ulicy Górniczej przez tereny przy torach PKP i dworcu kolejowym do ulicy Belwederskiej. W przyszłym miesiącu ruszy budowa.

Planowana ulica Kolejowa nazywana jest małą obwodnicą Łęczycy. Pozwoli zmotoryzowanym ominąć całe centrum miasta.

„Obecnie trwają prace przygotowawcze pod przekazanie placu budowy, których zakończenie przewidziano na połowę lipca i w tym też terminie zaplanowane jest rozpoczęcie budowy przepustu. Budowa ulicy Kolejowej to inwestycja o wartości 4 222 270 tys. zł z czego 50% to dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Zgodnie z umową nr 216/II/219 z dnia 11 grudnia 2019 roku zawartą z Wojewodą Łódzkim termin zakończenia realizacji zadania to 31 grudnia br.” – informuje urząd miejski w Łęczycy.


Ul. Kolejowa ma być gotowa do końca tego roku

***

Wciąż trwa remont krajówki przebiegającej przez Łęczycę. Obecnie drogowcy pracują na odcinku od Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 do skrzyżowania z ulicą Kopalnianą, którą poprowadzony został objazd m.in. do budynku KPP w Łęczycy. Udostępnione dla ruchu jest już wyremontowane skrzyżowanie krajówki z ul. Dworcową. Przebudowa DK91 na odcinku prowadzącym przez miasto ma zakończyć się w listopadzie tego roku.


Otwarte jest już skrzyżowanie DK 91 z ul. Dworcową

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.