Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Daszyna Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

W gm. Daszyna inwestycja za prawie 9 milionów złotych

Do końca roku ma zostać ukończona budowa Domu Pomocy Społecznej w Drzykozach. Inwestycja już się rozpoczęła. W DPS-ie w gminie Daszyna będzie 85 miejsc dla pensjonariuszy. W Drzykozach powstanie trzeci Dom Pomocy Społecznej w powiecie łęczyckim.

Inwestycja wyniesie blisko 8 milionów 800 tys. złotych. Gmina Daszyna otrzymała na ten cel dofinansowanie z RPO w wysokości 6 milionów złotych. DPS powstanie w części z budynku po byłej szkole w Drzykozach oraz z dobudowanego drugiego skrzydła, pod które wylane już są fundamenty.

– Postanowiliśmy zrealizować tę inwestycję, ponieważ miejsca w DPS-ach brakuje. Niekiedy mieszkańcy umieszczani są w Domach Pomocy Społecznej kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów od swojego dotychczasowego miejsca zamieszkania. W Drzykozach będzie 85 miejsc. Obiekt będzie nowoczesny i wygodny – mówi Zbigniew Wojtera, wójt gminy Daszyna.

W budynku po byłej szkole w Drzykozach, we wrześniu znalazły schronienie rodziny z Łęczycy, które w wyniku pożaru kamienicy przy ulicy Poznańskiej straciły dach nad głową. Obecnie w gminnym budynku przebywają jeszcze dwie rodziny z Łęczycy.

Uruchomienie Domu Pomocy Społecznej na terenach wiejskich jest dodatkowym plusem. Dla starszych i schorowanych osób cisza, spokój i świeże powietrze są bardzo ważne. Na terenie powiatu łęczyckiego DPS jest w Karsznicach i Łęczycy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.