Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Daszyna Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

W Daszynie budują laboratorium

W bliskim sąsiedztwie kotłowni w Daszynie powstanie laboratorium biomasy. Wyposażone zostanie w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu przeprowadzane doświadczenia pozwolą na osiągnięcie najwyższych parametrów i maksymalną wydajności biomasy.

Budowa już się rozpoczęła i potrwać ma do końca czerwca. Laboratorium tanie nie będzie. Całkowity koszt zamyka się kwotą 2 miliony 761 tysięcy złotych. Gmina korzysta z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Budowa laboratorium biomasy jest częścią dużego projektu, który składa się z wybudowanego już budynku pasywnego na potrzeby socjalne w Mazewie oraz budowanego właśnie laboratorium. Budynek także będzie pasywny.

Obiekt laboratorium biomasy w Daszynie służyć ma prowadzeniu doświadczeń laboratoryjnych nad uzyskaniem optymalnych parametrów biomasy w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności procesu spalania. Budynek zostanie przystosowany do standardów i warunków koniecznych do funkcjonowania laboratorium, wyposażony zostanie w urządzenia i aparaturę o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego. Powierzchnię zabudowy to 544,84m2. Obiekt pełnić ma funkcję badawczo-doświadczalną, służącą lokalnej gospodarce energetycznej, głównie w sektorze wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej w zakresie wzrostu efektywności procesu spalania biomasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.