Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Urząd w Ozorkowie przypomina najważniejsze inwestycje roku 2020

Miniony rok, z powodu pandemii i wprowadzeniem w związku z tym różnego rodzaju obostrzeń i ograniczeń, był trudny także pod względem gospodarczym. Odczuły to nie tylko duże przedsiębiorstwa, średnie i małe firmy, ale też samorządy, które z powodu epidemii mają niższe wpływy do budżetu.

Mimo niełatwej sytuacji finansowej Ozorkowa, udało się w tym zrealizować wszystkie zaplanowane inwestycje. Urząd przypomina najważniejsze z nich:

Latem, po trwającej rok rewitalizacji, otwarto dla mieszkańców Park Miejski, w którym m.in. zamontowano nowy mostek nad Bzurą, całą infrastrukturę teletechniczną umiejscowiono pod ziemią, zrekultywowano roślinność, zbudowano główną aleję i nowe ścieżki, zainstalowano stylizowane latarnie, ławki, kosze na śmieci, wodotryski, stojaki na rowery, rozbudowano plac zabaw i siłownię plenerową Park zmodernizowano w ramach kilkuletniego projektu, który obejmuje też rozpoczętą jesienią przebudowę ulicy Listopadowej oraz rewitalizację pałacu Schlosserów, obejmującą m.in. odnowienie elewacji, wymianę okien i drzwi i naprawę dachu.

Przebudowano ulice: Traugutta, Żeromskiego, Stypułkowskiego – inwestycja była ostatnim elementem kilkuletniego, największego projektu przebudowy dróg w Ozorkowie, w ramach którego zmodernizowano w poprzednich latach Maszkowską, Południową, Łęczycką, zbudowano most na Południowej i dwa nowe ronda. Projekt zrealizowany został w porozumieniu z powiatem zgierskim, z dofinansowaniem ze środków unijnych i rządowych. Zakres robót na Traugutta, Żeromskiego i Stypułkowskiego obejmował budowę kanalizacji deszczowej, nawierzchni jezdni, wymianę chodników, krawężników, budowę miejsc postojowych, zatok autobusowych, wycinkę części drzew i nowe nasadzenia oraz dostosowanie infrastruktury technicznej.

Kolejne ulice, które doczekały się remontu w 2020 r., to ul. Konopnickiej, gdzie na 400-metrowym odcinku za torami w stronę ul. Zielonej ułożono nawierzchnię z kostki betonowej, wjazdy do posesji oraz utwardzono rów przydrożny, oraz ul. Orzeszkowej, gdzie zbudowano nową, asfaltową nawierzchnię jezdni, chodnik z kostki, krawężniki, a przy ul. Przejazd zbudowano rondo.

To nie koniec inwestycji drogowych; w ostatnich tygodniach rozpoczęła się przebudowa ul. Zachodniej i Spokojnej. Projekt obejmuje też modernizację Konarskiego i Pogodnej i zostanie zrealizowany do 2022 r z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

Miasto w ub. roku przeprowadziło także I etap termomodernizacji pływalni 'Wodnik„, w którym wymieniono okna i świetlik dachowy. II etap zadania to instalacja fotowoltaiki.

W minionym roku, w ramach Budżetu Obywatelskiego, zbudowano chodnik na ul. Partyzantów między ul. Maszkowską i Średnią, chodniki przy ul. Górnej, zmodernizowano taras przy Przedszkolu Miejskim nr 3, a w najbliższym czasie zostanie też wykonany plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz zatoka postojowa przy ul. Lotniczej naprzeciwko pływalni „Wodnik”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.