Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat poddębicki Temat główny Uniejów Warto przeczytać

Uniejów otwiera się na turystykę! Startują baseny i park linowy

28 maja długo zapowiadane otwarcie basenów i nie tylko! Będzie też reaktywacja Termalnego Parku Linowego.

Park Linowy złożony z części dostępnej dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat oraz dwóch tras dla osób powyżej tej granicy: jedna wiedzie na wysokości 3 metrów, druga zaś to szlak zawieszony aż 6 metrów nad ziemią. Park położony jest niedaleko XIV-wiecznego zamku nad rzeką Wartą. To świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny. Park jest zaprojektowany tak, aby każdy gość – również ten bez żadnego doświadczenia – mógł się dobrze bawić i aktywnie spędzić czas. Oprócz dwóch tras wysokiego parku linowego, w skład obiektu wchodzą: wieża startowa ze ścianką wspinaczkową, wahadło oraz mini park linowy dla dzieci.

Etap dla zaawansowanych to platformy na wysokości 6 m i przeszkody, ale przygoda rozpoczyna się na wysokości 10 m. Obie trasy parku linowego kończą się 80-metrowym zjazdem tyrolskim do wieży startowej. Natomiast dla najmłodszych są domki, zamontowane na drzewach, tor przeszkód (z siatkami zabezpieczającymi) oraz na finał – zjeżdżalnia. Nie można pominąć również skoku wahadłowego, który wykonuje się z wysokości 9 m.

– Mamy tutaj wieżę startową, z której rozciągają się dwie trasy, jedna średnia, a druga wysoka. Jest również zjazd tyrolski przez rzekę Wartę, za nami wahadło oraz minipark dla dzieci – zachęca do wizyty Maciej Łuczak, operator Parku Linowego w Uniejowie. – Ścianka wspinaczkowa jest oddzielną atrakcją, są na niej trzy poziomy trudności.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych otwarcie Termalnego Parku Linowego może ulec zmianie, w tym wypadku operator prosi o kontakt telefoniczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.