Udany sezon MKLA

OLYMPUS DIGITAL CAMERALekkoatleci MKLA Łęczyca rok 2014 na pewno mogą zaliczyć do udanego. W mijającym sezonie w zawodach rangi mistrzowskiej zdobyli aż siedem medali w różnych kategoriach wiekowych.
Maciej Kiendzierski został Młodzieżowym Mistrzem Polski w skoku wzwyż z wynikiem 219 cm. Uzyskany rezultat jest o dwa centymetry lepszy od wymaganego minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Talinnie. Maciek także jako jedyny reprezentant Łęczycy dostąpił t w 2014 r. zaszczytu reprezentowania Polski. Wystąpił z dużym powodzeniem w meczu lekkoatletycznym z udziałem Polski,Węgier, Słowenii i Czech zajmując pierwsze miejsce z rekordem życiowym 218 cm. Świetnie spisywała się w tym sezonie utalentowana miotaczka Ewa Różańska. Młoda zawodniczka jako jedyna lekkoatletka w historii łęczyckiej Lekkiej Atletyki zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Polski Młodzików. Została Mistrzynią Polski w rzucie dyskiem [46.12m] oraz w pchnięciu kulą [13.98m]. W obu konkurencjach poprawiła rekordy życiowe a w pchnięciu kulą dodatkowo ustanowiła rekord okręgu łódzkiego. Brązowym medalem w skoku wzwyż [204cm] zdobytym na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych może pochwalić się Łukasz Karwacki. W tej samej konkurencji brąz wśród młodzików wywalczył Krystian Kaźmierczak [188cm]. Adrian Mikołajczyk jako pierwszy łęczycki lekkoatleta wywalczył w tej samej kategorii wiekowej brązowy medal Mistrzostw Polski w skoku o tyczce [3.50m]. Marek Szymański to także zdobywca brązowego medalu w biegu na 800m [1.52.15min] na Mistrzostwach Polski AZS. Na duże uznanie zasłużyli także pozostali zawodnicy MKLA, którzy uzyskali prawo startu na najważniejszej imprezie roku.
W kategorii juniorów reprezentowała nas w rzucie dyskiem Paulina Różańska. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oprócz Łukasza Karwackiego wystąpiła w skoku o tyczce Katarzyna Mrozińska oraz w biegu na 110m przez płotki Bartosz Tuszyński. W kategorii młodzików na 100m przez płotki wystartowała Patrycja Kita, w skoku o tyczce Karolina Siuda a w biegu na 1000m Mateusz Kaczmarek. Worek medali przywieźli ze strefowych mistrzostw młodzicy. Zdobyli piętnaście medali i dodatkowo okazali się najlepszą drużyną zawodów. Brawa należą się także wszystkim trenującym w 2014 roku zawodnikom za całoroczny wysiłek i poprawianie własnych rekordów życiowych. Z młodzieżą pracowało czterech trenerów:Mirosław Andrysiak, Robert Kubiak i Michał Stokwiszewski. Prezesem klubu jest Jacek Sroka a v-ce prezesem Jarosław Michalski. Oficjalne zakończenie sezonu odbędzie się 7 listopada o godz.16.30 w hali Gimnazjum Łęczyca. Gościem honorowym będzie v-ce Mistrz Europy w biegu na 800 m Artur Kuciapski oraz brązowy medalista ME Robert Urbanek.