HomeSportTylko jeden punkt

Tylko jeden punkt

tylko jeden punkt

Czwarta kolejka rozgrywek Fortuna 1. Ligi nie była szczęśliwa dla piłkarzy ŁKS i Widzewa. W potyczkach z GKS 1962 Jastrzębie i Arką Gdynia zespoły z al. Unii i al. Piłsudskiego zdobyły tylko jeden punkt.

Dopisali go sobie gracze ŁKS, którzy po trafieniach Stipe Jurica i Pirulo w 52. minucie prowadzili już 2:0. Korzystnego wyniku nie potrafili jednak utrzymać. Goście z Jastrzębia w 66. minucie zdobyli bramkę kontaktową, a osiem minut przed końcem spotkania z rzutu karnego doprowadzili do remisu.

Równie dobrze mecz w Gdyni rozpoczął Widzew. Już w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Marek Hanousek, dając nadzieję na kontynuację zwycięskiej serii. Później do głosu doszli jednak gospodarze i z nawiązką odrobili stratę. Dwa gole Olafa Kobackiego i jeden byłego gracza Widzewa Karola Czubaka sprawiły, że po trzech wygranych z rzędu zespół z Piłsudskiego doznał pierwszej w tym sezonie porażki.

W Fortuna 1. Lidze po czterech seriach spotkań jedyną drużyną z kompletem punktów jest kielecka Korona, która w sobotę 21 sierpnia podejmie ŁKS (godz. 18). Zespół z al. Unii ma 8 pkt. i aktualnie jest na czwartej pozycji. Lokatę wyżej plasuje się Widzew, mający 9 pkt. Ten zespół w nadchodzącą sobotę zagra u siebie ze Stomilem Olsztyn (godz. 20.30).

ŁKS – GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (1:0). Bramki: 1:0 Stipe Juric (12), 2:0 Pirulo (52), 2:1 Daniel Feruga (66), 2:2 Dawid Witkowski (82, z karnego).

Arka Gdynia – Widzew 3:1 (1:1). Bramki: 0:1 Marek Hanousek (10), 1:1 Olaf Kobacki (45), 2:1 Olaf Kobacki (69), 3:1 Karol Czubak (80).