Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Poddębice Powiat poddębicki

Trzecia osoba w powiecie poddębickim zakażona koronawirusem

W województwie łódzkim stwierdzono 33 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród osób, które zakażone są koronawirusem SARS-CoV-2 znalazła się również jedna osoba z terenu powiatu poddębickiego.

W komunikacie ŁUW poinformowano o 33 nowych zakażeniach koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą:
– trzech nastoletnich dziewczynek
– trzech młodych kobiet
– ośmiu kobiet w średnim wieku
– dwóch starszych kobiet
– pięciu młodych mężczyzn
– siedmiu mężczyzn w średnim wieku
– pięciu mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 10 do 93 roku życia. Wśród nich jest także mieszkaniec powiatu poddębickiego, który objęty został izolacją domową przez Inspekcję Sanitarną. Oznacza to, że dotychczas w powiecie poddębickim odnotowano 3 przypadki potwierdzone zakażenia koronawirusem.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie poddębickim:

Wg danych z terenu powiatu poddębickiego dotyczących osób narażonych na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 opublikowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poddębicach wynika, że w związku zagrożeniem COVID-19:
Hospitalizowanych osób nie ma, objętych kwarantanną przez Inspekcję Sanitarną jest 12 osób, objętych kwarantanną – przekraczających granicę – 47 osób, a nadzorem epidemiologicznym objęto 9 osób. Izolacją domową przez Inspekcję Sanitarną objęte są 2 osoby. Dotychczas w powiecie poddębickim odnotowano 3 przypadki potwierdzone zakażenia koronawirusem.

Warto dodać, że 11 kolejnych osób z województwa łódzkiego, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały wyniki ujemne i są zdrowe. Łącznie oznacza to, że wyzdrowiała już 161 osób.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:


Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 640
Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 61
Liczba osób objętych kwarantanną: 3261
Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1081

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 756