Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Parzęczew Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Tiry na Mickiewicza. – To jest bardzo uciążliwe – mówią mieszkańcy

Ciężkie życie mają mieszkańcy głównej ulicy w Parzęczewie, którą przejeżdżają tiry wożące sprzęt do budowanej właśnie pierwszej na terenie gminy farmy wiatrowej. Duże natężenie ruchu ciężarówek jest z pewnością uciążliwe.

Farma wiatrowa nie jest inwestycją samorządu. To prywatne przedsięwzięcie. Inwestorem jest firma Quadran Polska Sp. z o. o. prężnie działająca w branży odnawialnych źródeł energii na rynku polskim. Jest częścią francuskiego przedsiębiorstwa Lucia Holding odpowiedzialnego za rozwój projektów OZE na świecie. Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo – Inżynieryjnego S.A. z siedzibą w Toruniu.

Trwają prace związane z wykonaniem fundamentów pod turbiny wiatrowe, które ustawione zostaną w okolicach Parzęczewa i Śniatowej. Każda konstrukcja pod wiatrak jest dokładnie zbrojona, a każdy fundament to ponad 400 m3 betonu i około 50 t stali.

Montaż turbin wiatrowych planowany jest na przełomie lipca i sierpnia, a zakończenie inwestycji przewiduje się na przełom września i października tego roku.