Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Tesco w Ozorkowie do likwidacji jako pierwsze w województwie łódzkim

Już w połowie tego miesiąca Tesco przy Wyszyńskiego miało zostać zlikwidowane. Plany zostały jednak odłożone o kilka miesięcy. Jedno jest pewne. Po wielu latach działalności market będzie w tym roku działał pod szyldem Netto.

– Zwolnień pracowników nie będzie – zapewnia Adrian Kaczmarek, kierownik Tesco w Ozorkowie. – Nasza placówka będzie likwidowana jako pierwsza w województwie, ponieważ mamy dobre dochody. Dlatego nowy właściciel nie obawia się inwestycji w ten market. Mamy informację z centrali, że przekształcenie w Netto nastąpić ma między marcem a czerwcem tego roku.

W Ozorkowie zmiany przy Wyszyńskiego, to nie jedyne zawirowania jeśli chodzi o markety. Niedawno market Mila, przy ul. Starzyńskiego, został przejęty przez sieć Delikatesów Centrum.

– Nie wiem, jakie były powody tych zmian – usłyszeliśmy od pracownika marketu.

Delikatesy Centrum to sieć supermarketów w Polsce. Należy do polskiej grupy „Eurocash”. W jej skład wchodzą jeszcze takie sklepy jak: ABC, Lewiatan, Groszek i Euro Sklep.

Mila i Eko zniknęły z rynku w całej Polsce. Nowy właściciel zmienił ich szyldy na Delikatesy Centrum, tworząc tym samym wielką franczyzową ogólnopolską sieć supermarketów. To nowa strategia firmy.

Warto dodać, że w Ozorkowie już niedługo powstanie kolejny market. Niedawno, przy ul. Maszkowskiej, ruszyła budowa Dino. Market ma być gotowy na przyjęcie klientów pod koniec marca br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.