Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Poddębice Powiat poddębicki

Termy będą na czas?

Czy zagrożenie epidemiologiczne w związku z koronawirusem wpływa negatywnie na budowę term w Poddębicach? Burmistrz Piotr Sęczkowski nie ukrywa, że każdy nowy dzień to duża niepewność.

– Na tę chwilę nie mamy niepokojących sygnałów. Nie zmienia to faktu, że każdy nowy dzień to niepewność. Nie wiemy co przyniesie jutro, co będzie za tydzień czy miesiąc. W trudnej sytuacji są samorządy, jak i przedsiębiorcy. Nie ma właściwie ekonomisty, który by nie określił obecnej sytuacji jako złej. Pytanie tylko jak bardzo złej? – mówi włodarz Poddębic.

Poddębicki samorząd realizuje inwestycje za 103 mln zł, na które składają się: rewitalizacja kompleksu geotermalnego, powstanie infrastruktury wokół wraz z parkingami, odbudowa budynku Integracji i Spotkań Osób Niepełnosprawnych, modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej Praga-Borysew-Bałdrzychów.

– Jeśli chodzi o rewitalizację kompleksu geotermalnego to najwięcej prac toczy się wewnątrz budynku, oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa związanych z covid-19. Wykonawca nie zgłaszał, że chce ograniczyć tempo robót, ale gdy wystąpi taka potrzeba, to na pewno się na nią zgodzimy – dodaje burmistrz P. Sęczkowski.

Oddanie obiektu do użytku zaplanowano pod koniec tegorocznych wakacji. Warto przypomnieć, że łączna powierzchnia lustra wody wyniesie blisko 2.300 mkw. To pozwoli przyjąć jednorazowo nawet do tysiąca osób.