Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Tego nie było od 40 lat! Bal maturalny po maturze?

Tegoroczni maturzyści są pierwszym od 40 lat rocznikiem, który nie będzie bawił się na studniówce. Młodzież nie kryje rozżalenia i nie ma w tym nic dziwnego. Studniówka to pierwszy tak ważny bal w życiu. Skoro na 100 dni przed egzaminem dojrzałości nie ma mowy o zorganizowaniu studniówki, może jest szansa na zabawę po maturze?

Młodzi ludzie, którzy w tym roku przystąpią do matury są zawiedzeni. Niektórzy, zwłaszcza maturzystki już od dawna myślały o pięknym stroju, fryzurze czy makijażu na bal. Pandemia koronawirusa wyklucza możliwość zorganizowania takiej imprezy. Ale może po egzaminach niektóre szkoły zdecydują się zrobić bal. Wielu maturzystów na to liczy i uważa, że byłoby to dobre rozwiązanie.


Grzegorz Wasiak, dyrektor „Kazika” nie przekreśla możliwości zorganizowania balu pomaturalnego. Decyzję podejmie komitet organizacyjny studniówki

– Obecnie nikt nie podejmie ryzyka narażenia tylu ludzi na zachorowanie na COVID-19 – mówi Grzegorz Wasiak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy. – Komitet organizacyjny balu studniówkowego ma nadzieję, że może po maturze uda się zorganizować bal pomaturalny, aczkolwiek wszystko będzie zależało od sytuacji epidemicznej w kraju.

Z kolei Beata Prokop, zastępca dyrektora w ZSZ Nr 1w Łęczycy nie przypuszcza, żeby bal po maturze został zorganizowany.

– Z tego, co wiem jest już decyzja rodziców o rezygnacji z urządzenia balu ze względu na istniejące zagrożenie. Nie wydaje mi się, aby planowano bal po maturze ze względu na specyfikę naszej szkoły. Często jest tak, że młodzież po ukończeniu szkoły dość szybko podejmuje pracę i raczej nie jest zainteresowana balem – dodaje B. Prokop.

Starosta łęczycki, reprezentujący organ prowadzący szkół ponadpodstawowych ocenia tegoroczną sytuację jako wyjątkową.

– Po 40 latach historia się powtórzyła, w 1981 roku, kiedy 13 grudnia ogłoszono stan wojenny także nie było studniówek. Ten rok niewątpliwie też przejdzie do historii m.in. jako kolejny, w którym nie będzie studniówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.