Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Takich korków już dawno nie było! Przejazd przez Łęczycę był dziś prawdziwą męczarnią

Trwający remont drogi krajowej uprzykrza życie kierowcom. Dziś kierowcy rwali sobie włosy z głowy, bowiem już dawno przejazd nie był tak problematyczny. Projekt zakłada ukończenie prac we wrześniu 2021 roku. Tymczasem dziś tworzyły się gigantyczne korki.

Do dłuższego niż zwykle czasu przejazdu przez miasto drogą krajową 91 prawie wszyscy już zdążyli się przyzwyczaić, niemniej jednak wtorek 13 kwietnia był znów zaskoczeniem dla kierowców,

– Co się tam dzieje, zastanawiali się oczekujący w kolejce na wjazd na krajówkę od strony Kłodawy i Grabowa?

Trzeba było odczekać na możliwość wjazdu na DK91 a przyczyną było oddanie do użytku części ronda od strony Topoli Królewskiej i skierowanie całego ruchu na ten odcinek drogi.

– Było nieciekawie – mówi jeden z kierowców – ale przynajmniej część aut wjeżdżająca na wprost do miasta mogła wjechać ulicą Poznańską. Remont jest niezbędny, aczkolwiek mam wrażenie, że tak szybko się nie skończy.

Formalnie, planowany termin ukończenia prac na wrzesień 2021 roku nie został do tej pory zmieniony przez wykonawcę, co daje nadzieję na niedługie zakończenie problemów wszystkich użytkowników drogi 91.