Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Warto przeczytać

SZOK! Jechał bez kasku, prawa jazdy, przeglądu i OC

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 25-letni mieszkaniec pow. łęczyckiego, który wsiadł na motocykl, nie posiadając uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Dodatkowo mężczyzna wiedząc, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC, to jechał nim bez kasku. Zuchwałą jazdę motocyklisty przerwali policjanci łęczyckiej drogówki. Apelujemy do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów, bo tylko tak możemy bezpiecznie dojechać do celu.

8 lipca 2020 roku policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, który po drodze publicznej jechał motocyklem bez kasku. W czasie kontroli wyszło na jaw, że 25 – latek nie posiada uprawnień do prowadzenia „ścigacza”, a pojazd nie ma aktualnych badań technicznychi ubezpieczenia w zakresie OC. Zuchwała jazda motocyklem zakończyła się dla mieszkańca pow. łęczyckiego konsekwencjami. Za popełnione wykroczenia policjanci kierowcę ukarali mandatami.

Należy pamiętać, że skutki wypadku na motocyklu są poważniejsze niż wypadku samochodowego. Kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku czy zderzenia z innym pojazdem – przeszkodą, może być odzież motocyklowa, tj. kurtka ochronna, właściwe buty, odpowiednie rękawice oraz kask.

Dzisiaj na terenie województwa łódzkiego prowadzone były działania pn. „Bezpiecznie na Motocyklu”. W akcje zaangażowani byli również policjanci łęczyckiej drogówki, którzy bacznie przyglądali się kierowcom jednośladów. Po lupę brani byli również kierowcy aut, tak aby nie dochodziło to tzw. „wymuszeń” i dla każdego było miejsce na drodze.

SONY DSC