HomeAktualności z regionuSukcesy lekkoatletów MKLA Łęczyca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sukcesy lekkoatletów MKLA Łęczyca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

sukcesy mkla

Świetnie spisali się reprezentanci MKLA Łęczyca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Włocławku. Jakub Grabski po pasjonującej walce zdobył brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki. Utalentowany płotkarz wywalczył awans z nowym rekordem życiowym (54.59 s). W finale pobiegł jeszcze szybciej (54.36 s) co wystarczyło mu do zajęcia w silnej stawce trzeciego miejsca.

Mikołaj Szczęsny z wynikiem 194 cm zajął piąte miejsce w stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie skoku wzwyż. Zwyciężył Piotr Jaroszkiewicz AZS AWF Biała Podlaska (2.08 m).

Dzielnie poczynali sobie w rywalizacji dziesięcioboiści. Hubert Woźniak poprawił swoje życiowe osiągnięcie (5587 pkt) i zajął szóstą lokatę. Najlepsze wyniki osiągnął w skoku wzwyż (175 cm), biegu na 110 metrów przez płotki (15.07 s) i rzucie oszczepem (42.61 m). O dużym pechu może mówić bardzo dobrze spisujący się w wieloboju Jakub Żelechowski, który podczas konkursu skoku o tyczce doznał urazu i nie ukończył konkurencji. W biegu na 110 metrów przez płotki Jakub Bauer aż o 0.6 s poprawił rekord życiowy i z wynikiem tym zajął dwunastą pozycję. Startująca w skoku o tyczce Natalia Bieniak także poprawiła rekord życiowy (2.80 m), Kalina Koperska w tej samej konkurencji uzyskała 2.60 m.

To był bardzo udany start. Zawodnicy rekordami życiowymi udowodnili dobre przygotowanie do imprezy docelowej i dobrą skuteczność startową.

Rośnie kolejne pokolenie utalentowanych lekkoatletów.